pozitivna ventilacia

Pozitívna ventilácia do domov a bytov

Pozitívna ventilácia bola vynájdená firmou Nuaire v roku 1972 a odvtedy bola namontovaná do viac ako 500 000 domov vo Veľkej Británii. Drimaster sa osvedčil ako najrýchlejšie a najúčinnejšie riešenie v boji proti plesniam a vlhkosti. Keďže ide o pozitívnu ventiláciu, vzduch nieje z domu/bytu odsávaný, ale naopak, je vháňaný do vnútra. Týmto sa neustále vymieňa vzduch v domácnosti, čo ma pozitívny vplyv na celkovú kvalitu vzduchu, zníženie hodnoty CO2, radónu, zníženie vlhkosti a teda vysušenie plesní.

Details

regulácia Nuaire

Ovládanie rekuperácie – regulácia Nuaire

Aby spĺňalo vetranie s rekuperáciou vzduchu, (alebo nútené vetranie), očakávanú funkciu  malo by byť v prevádzke nepretržite 365 dní v roku. Iba tak sa v nehnuteľnosti zabezpečí potrebná výmena vzduchu a jeho kvalita. Veľa ľudí pri počutí tohto faktu napadnú starosti spojené s údržbou a hlavne ovládaním vetrania.

Details

rekuperácia

Rekuperácia vzduchu – čo to je?

Rekuperácia, čiže spätné získavanie tepla je dej, pri ktorom sa vzduch privádzaný z vonkajšieho prostredia do objektu ohrieva teplým odvádzaným vzduchom z miestností. Teplý vzduch nie je bez úžitku odvedený von, ale vo výmenníku, ktorý je srdcom rekuperačnej jednotky, odovzdáva väčšinu svojho tepla (až 95%) privádzanému vzduchu.

Details

Rekuperácia s čidlom vlhkosti

Rekuperácia s čidlom vlhkosti

Rekuperačné jednotky Nuaire (okrem LP1) majú v sebe integrované čidlo vlhkosti (alebo senzor vlhkosti), ktoré sa stará o to aby jednotka vetrala podľa toho ako to je potrebné. Ak dôjde k zvýšenej produkcii vodnej pary teda hodnoty relatívnej vlhkosti vzduchu (varením alebo sprchovaním) jednotka túto hodnotu hneď zaznamená a následne zvýši výkon jednotky podľa vopred nastavených parametrov.

Details