Vetracia jednotka ECO-LP1

Vetracia jednotka LP1 (MRXBOXAB-ECO-LP1) je špeciálne navrhnutá pre montáž do bytov a apartmánov, kde je priestor pre umiestnenie rekuperačnej jednotky limitovaný. Jednotka zabezpečuje vháňanie čerstvého vzduchu do bytového priestoru a zároveň odsávanie vlhkého vzduchu z kuchyne a kúpelne s následným odovzdávaním tepla – rekuperáciou novému vzduchu z vonku, čím sa vytvára príjemné, vetrané prostredie pre komfortné bývanie. Na jednotke dokážete nezávisle regulovať odsávanie a vháňanie vzduchu.

Účinnosť rekuperácie

Prietok vzduchu

EC motory

Vysoko kvalitné EC motory najvyššej triedy od výrobcu EBM-PAPST zaručujú veľmi nízke prevádzkové náklady a veľmi tichý chod pre pokoj obývajúcich. EC motory sa osvedčili aj pre ich dlhú životnosť a ich vysoký, ľahko regulovateľný výkon.

Integrovaná ochrana proti zamŕzaniu

Integrovaná ochrana proti zamŕzaniu chráni jednotku pred poškodením v mrazivom počasí.

Vysoká účinnosť výmeny tepla

Veľkoplošný protiprúdny výmenník tepla v jednotke, zaručuje vysokú účinnosť výmeny tepla až 90%. Pri podtlakovom vetraní sa účinnosť môže zvýšiť až na 99%. Vďaka vysokej účinnosti výmenníka tepla, sa náklady na jej chod znížia na minimum.

Letný boost

Zrýchlenie vetracej jednotky v prípade potreby počas letných horúčav.

Extrémne nízka hlučnosť

“Je minimálne desať krát drahšie odstrániť existujúci hlukový problém, ako mu predísť ”

Pri výrobe Nuaire jednotiek sa dbá na komfort zákazníka, a preto sú jednotky odhlučnené vzduchotechnickým kaučukom, čo z nich robí najtichšie vetracie jednotky v svojej triede. Takže sa nemusíte obávať hluku vo vašom byte.

Šetrenie priestoru

Jednotka ECO-LP1 patrí s hrúbkou len 20 centimetrov  medzi najtenšie rekuperačné jednotky na trhu

Vďaka výške 20 centimetrov sa stáva ideálnou voľbou pre inštaláciu do bytov a apartmánov, kde je priestor obmedzený. Jednotka je navrhnutá tak, aby sa jednoducho vošla do medzipriestoru zníženého stropu.

Jednoduchá a časovo nenáročná údržba

Výmena filtrov sa vykonáva bez použitia akéhokoľvek náradia a zvládne ju každý používateľ. Filtre stačí zkontrolovať a prečistiť každý pol rok, a ich výmena sa odporúča raz ročne.

Možnosť 5 ročnej záruky

Možnosť predĺženia záruky na rekuperačné jednotky Nuaire až na 5 rokov ako dôkaz kvality. Všetky výrobky Nuaire sú navrhnuté, vyrobené a testované v Británii. Pre prípad akejkoľvek poruchy, výrobca Nuaire drží náhradné diely, ktoré je možné si jednoducho objednať. Každá jednotka ma štandardne záruku 2 roky.

Voliteľný diaľkový monitorovací panel

Pre náročných užívateľov ponúkame ovládací panel, ktorý umožňuje jednoduché monitorovanie chodu jednotky z dostupného miesta.

Doplnkové senzory

Funkcie jednotky je možné rozšíriť o dodatočné senzory ako napríklad: CO2 senzor, vlhkomer, termostat a infračervený pohybový senzor, ktoré sa dajú nainštalovať v konkrétnej miestnosti, ktorá si to vyžaduje.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte

Potrebujete poradiť s výberom jednotky do Vašej nehnuteľnosti, alebo potrebujete naceniť vetrací systém?