Vetracia jednotka ECO4

Vetracia jednotka (MRXBOXAB-ECO4 ) je navrhnutá pre väčšie nehnuteľnosti s dôrazom na všestrannosť, nízke prevádzkové náklady a úsporu energie. Tento domový vetrací systém kombinuje odsávanie aj prívod vzduchu v jednej jednotke. Temperovaný vzduch je dopravený do obývacích priestorov a vlhký vzduch z kúpelne a kuchyne je vyvedený von, pričom sa vytvára príjemné a komfortné prostredie pre život. Nízko voltážne EC motory v kombinácii s výkonnými ventilátormi zaručujú extrémne tichý chod, dlhú životnosť a nízke prevádzkovacie náklady.

Účinnosť rekuperácie

Prietok vzduchu

Výrazná úspora energie

Rekuperačné jednotky ECO4 využívajú vysoko kvalitné EC motory najvyššej triedy od výrobcu EBM-PAPST. Tieto motory zaručujú veľmi nízke prevádzkové náklady a veľmi tichý chod pre pokoj obývajúcich. EC motory sa osvedčili aj pre ich dlhú životnosť a ich vysoký, ľahko regulovateľný výkon.

Dokonalý prístup pre údržbu

Rekuperačné jednotky Nuaire sú jednoducho rozoberateľné, čo umožňuje prístup do ich vnútra pre pravidelnú údržbu a prípadny servis. Po odstránení krytov jednotky, je možne dôkladne prečistiť každú jej časť, keď to je potrebné. Tak isto to umožnuje jednotku plne servisovať.

 Neustále tichý chod

“Dobrá rekuperácia je tá, ktorú vôbec nepočuť.”

Pri výrobe Nuaire jednotiek sa dbá na komfort zákazníka, a preto sú jednotky odhlučnené vzduchotechnickým kaučukom, čo z nich robí najtichšie vetracie jednotky v svojej triede.

Letný bypass

Inteligentné, automatické rozoznávanie teplotných rozdielov medzi vonkajším a vnútorným vzduchom, ktoré zabezpečí aj ochladzovanie vzduchu v letnom počasí vďaka bypass klapke.

Možnosť 5 ročnej záruky

Možnosť predĺženia záruky na rekuperačné jednotky Nuaire až na 5 rokov ako dôkaz kvality. Všetky výrobky Nuaire sú navrhnuté, vyrobené a testované v Británii. Pre prípad akejkoľvek poruchy, výrobca Nuaire drží náhradné diely, ktoré je možné si jednoducho objednať. Každá jednotka ma štandardne záruku 2 roky.

Doplnkové senzory

Funkcie jednotky je možné rozšíriť o dodatočné senzory ako napríklad: CO2 senzor, vlhkomer, termostat a infračervený pohybový senzor, ktoré sa dajú nainštalovať v konkrétnej miestnosti, ktorá si to vyžaduje.

Integrovaná ochrana proti zamŕzaniu

Integrovaná ochrana proti zamŕzaniu chráni jednotku pred poškodením v mrazivom počasí.

Vysoká účinnosť výmeny tepla

Veľkoplošný protiprúdny výmenník tepla v jednotke, zaručuje vysokú účinnosť výmeny tepla až 90%. Pri podtlakovom vetraní sa účinnosť môže zvýšiť až na 99%. Vďaka vysokej účinnosti výmenníka tepla, sa náklady na jej chod znížia na minimum.

Letný boost

Zrýchlenie vetracej jednotky v prípade potreby počas letných horúčav.

Rekuperácia s čidlom vlhkosti

Integrovaný senzor vlhkosti

Pre automatické zvýšenie výkonu ventilácie v prípade prekročenia nastaviteľného limitu vlhkosti je v jednotkách ECO4 zabudované čidlo vlhkosti, ktoré sa dá manuálne nastaviť podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka, čím sa automatický predchádza zbytočnej kondenzácii vlhkosti v miestnostiach ako je kuchyňa, alebo kúpelňa a tým sa zabráni tvorbe plesní.

Bezdrôtový ovládač

Vetracia jednotka vo vyhotovení ECO4-WC má bezdrôtový nástenný ovládač ako štandardnú súčasť balenia.

Ľahko prístupné filtre

Výmena filtrov v jednotke ECO4 sa vykonáva bez použitia akéhokoľvek náradia a zvládne ju každý používateľ. Filtre stačí skontrolovať a prečistiť každý pol rok, a ich výmena sa odporúča raz ročne.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte

Potrebujete poradiť s výberom jednotky do Vašej nehnuteľnosti, alebo potrebujete naceniť vetrací systém?