Vetracia jednotka ECO3

Vysoko účinný vetrací systém (MRXBOXAB – ECO3), ktorý dokáže prevziať až 91% tepla, ktoré by bolo ináč stratené. Táto jednotka využíva nízko voltážny EC motor novej generácie, ktorý zabezpečuje ultra tichý a úsporný chod a dlhú životnosť. Jednotka dokáže regulovať výkon odsávania a prívodu nezávysle. Rekuperácia ECO3 má zabudovaný senzor vlhkosti, ktorý sa dá nastaviť podľa požiadaviek zákazníka na presné percento relatívnej vlhkosti. Pri prekročení tohto limitu sa jednotka automatický prepne do réžimu zvýšeného odťahu na určitú dobu. Vetracia jednotka ECO3 sa dá dopĺniť o dotykový LCD displej pre detailnejšie ovládanie.

Účinnosť rekuperácie

Prietok vzduchu

Jednoduchá a časovo nenáročná údržba

Výmena filtrov sa vykonáva bez použitia akéhokoľvek náradia a zvládne ju každý používateľ. Filtre stačí zkontrolovať a prečistiť každý pol rok, a ich výmena sa odporúča raz ročne.

Šetrí priestor

Vetracia jednotka ECO3 je vďaka kompaktným rozmerom vhodná do nehnuteľnosti s obmedzeným priestorom. ECO3 ponúka aj napriek malému rozmeru výkon až 330m3 za hodinu.

Vysoká účinnosť výmeny tepla

Veľkoplošný protiprúdny výmenník tepla v jednotke, zaručuje vysokú účinnosť výmeny tepla až 95%. Pri podtlakovom vetraní sa účinnosť môže zvýšiť až na 99%. Vďaka vysokej účinnosti výmenníka tepla sa náklady na jej chod znížia na minimum.

Neustále tichý chod

Je minimálne desať krát drahšie odstrániť existujúci hlukový problém, ako mu predísť. Pri výrobe Nuaire jednotiek sa dbá na komfort zákazníka, a preto sú jednotky odhlučnené vzduchotechnickým kaučukom, čo z nich robí najtichšie vetracie jednotky v svojej triede.

Možnosť 5 ročnej záruky

Možnosť predĺženia záruky na rekuperačné jednotky Nuaire až na 5 rokov ako dôkaz kvality. Všetky výrobky Nuaire sú navrhnuté, vyrobené a testované v Británii. Pre prípad akejkoľvek poruchy, výrobca Nuaire drží náhradné diely, ktoré je možné si jednoducho objednať. Každá jednotka ma štandardne záruku 2 roky.

Doplnkové senzory

Funkcie jednotky je možné rozšíriť o dodatočné senzory ako napríklad: CO2 senzor, vlhkomer, termostat a infračervený pohybový senzor, ktoré sa dajú nainštalovať v konkrétnej miestnosti, ktorá si to vyžaduje.

Integrovaná ochrana proti zamŕzaniu

Integrovaná ochrana proti zamŕzaniu chráni jednotku pred poškodením v mrazivom počasí.

Letný boost

Zrýchlenie vetracej jednotky v prípade potreby počas letných horúčav.

Rekuperácia s čidlom vlhkosti

Integrovaný senzor vlhkosti

Pre automatické zvýšenie výkonu ventilácie v prípade prekročenia nastaviteľného limitu vlhkosti je v jednotke ECO3 zabudované čidlo vlhkosti, ktoré sa dá manuálne nastaviť podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka, čím sa automatický predchádza zbytočnej kondenzácii vlhkosti v miestnostiach ako je kuchyňa, alebo kúpelňa a tým sa zabráni tvorbe plesní.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte

Potrebujete poradiť s výberom jednotky do Vašej nehnuteľnosti, alebo potrebujete naceniť vetrací systém?